Okan Buruk’tan eleştirilere yanıt: Fenerbahçeli futbolcular hiç hareket etmeyip beklese, gol atmazdık

Şanlıurfa‘daki Süper Kupa finalinde rakibi Fenerbahçe‘ye 1. dakikada gol attığı için eleştirilen Galatasaray‘ın Teknik Direktör’ü Okan Buruk, “Önce hareketli savunma, daha sonra da pres yapmaya başladılar. Bir gol atıp sahadan çekilmek istemediklerini nereden bileceğiz?” dedi. 

Galatasaray’ın Süper Kupa karşılaşmasının 1. dakikasında Fenerbahçe’ye gol atması, tartışmaları da beraberinde getirdi. Özellikle sarı-lacivertliler tarafından eleştirilen sarı-kırmızılı ekibin Teknik Direktörü Okan Buruk, konuya açıklık getirdi.

Milliyet’te yer alan habere göre; Fenerbahçe’nin ne yapacağını bilmediklerini dile getiren Buruk, “Evet gençler ile çıkacaklardı ama nasıl bir protesto gerçekleştireceklerine dair bir fikrimiz yoktu. Duracaklar mıydı, yoksa bir gol atıp öyle mi çekileceklerdi? Bunun için ne yapacaklarını görmek için yazı tura atışıyla ilk topu almak istedik” dedi.

Sarı-kırmızılı çalıştırıcı şöyle devam etti:

“Önce hareketli savunma, daha sonra da pres yapmaya başladılar. Bir gol atıp sahadan çekilmek istemediklerini nereden bileceğiz? Fenerbahçeli futbolcular hiç hareket etmeyip beklese, oyuncularımızın gidip gol atmak gibi bir niyeti olmaz. Topu bizim neden dışarı atmadığımıza gelince; protestoyu ben mi yapıyorum? Maçı oynamak isteyen taraf biziz ve eğer topu dışarı göndersek o zaman Fenerbahçe’nin protestosuna destek vermiş olurduk.”

Fenerbahçe sahadan çekildi, Süper Kupa maçı tatil edildi

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir